Mazurki

Czas szybko leci… Ania i Damian są już dwa lata po zaręczynach, rok po ślubie. Prywatnie moi przyjaciele a ostatnio – co już powoli staje się rytuałem – również modele. Piękna Ania zaskakuje mnie za każdym razem swoim profesjonalizmem  i wytrwałością w pozowaniu zaś Damian miłością do żony.

Tegoroczne wakacje spędziliśmy w Gdańsku i tutaj również powstało kilka ujęć w Parku Oliwskim. Zapraszam do rzucenia okiem.

Polecam być na bieżąco lajkując mój fanpage oraz instagram.

fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa fotografia ślubna wrocław fotografia portretowa wrocław mglapapl mglapa

Reklamy

„Kocham to co robię, dlatego w tym trwam …”

… jak śpiewa Kamil Bednarek w jednej ze swoich piosenek. Na blogu ostatnimi czasy znowu, samoistnie, stała się mała przerwa. Powoli z tym koniec i nadrabiam „postowe” zaległości.

Zacznę od jednego ze świeższych wydarzeń, czyli Święta Wina w Środzie Śląskiej i koncertu Kamila Bednarka, ale niebawem pojawi się kilka kadrów ze ślubów – to właśnie im ostatnimi czasy oddaję się w pełni.

12 i 13 września w mieście skarbów odbyło się święto wina, na którym prócz samego wina można było dobrze zjeść, pobawić – niezależnie od wieku – oraz posłuchać dobrej muzyki w czasie wielu koncertów. Na scenie jako gwiazdy pojawił się Kamil Bednarek i Czerwone Gitary a poprzedzały ich między innymi Grupa Rockowa Bank, Damian Syjonfam, Paweł Wenderski czy Grupa Why.

Zdjęcia są warte więcej niż tysiące słów, więc poniżej kilka ujęć z tych dwóch dni.

Pozdrawiam, polecam, Michał.

www.mglapa.pl / www.facebook.com/mglapapl

foto 016-kopia  foto 033  foto 034 foto 040 foto 041 foto 072 foto 077
foto 079
foto 083 foto 088foto 99foto 98foto 084 foto 089 foto 091 foto 092 foto 093 foto 094 foto 095 foto 097
foto 098
foto 099 foto 100 foto 101
foto 104 foto 106 foto 107 foto 108 foto 110 foto 111 foto 112 foto 113
foto 115 foto 116 bednarek_collagefoto 125 foto 126 foto 149 foto 150 foto 114 foto 186 foto 187 foto 190 foto 192 foto 198 foto 201 foto 330 foto 205 foto 206 foto 211 foto 212 foto 213 foto 216 foto 232 foto 238 foto 240 foto 242 foto 243

SelAH!

Do wrocławskiego klubu Eter dotarła długo wyczekiwana przeze mnie wokalistka Selah Sue. W klubie tym zdjęcia robiłem już nie raz, ale do tej pory na koncertach nie było tak gęsto ustawionych obok siebie ludzi – co mnie zaskoczyło… pozytywnie.

Niestety w fosie pod sceną zaludnienie było nie mniejsze i zamiast maksymalnie sześciu fotografów było nas aż dwunastu! Pomyślałem sobie – „Będzie rzeźnia!”, na całe szczęście nie było tak źle a i kultura pracy była na prawdę dobra za co dziękuję. Przepraszam wszystkich których podeptałem.

Selah to klasa sama w sobie i co ważne to faktycznie ma dobry, mocny i czysty wokal – jak na płytach, więc to nie „auto tune”. Na bis posłuchała nawet woli ludu i wykonała utwór „Raggamuffin”, którego tytuł krzyknął ktoś kilkakrotnie z drugiego końca klubu.

Warunki fotograficzne były nieco inne niż takie do jakich w Eterze byłem przyzwyczajony (jasne, kolorowe światła oraz spora swoboda w poruszaniu się pod sceną). Poniżej zamieszczam ujęcia z tego koncertu i czekam na kolejną wizytę Selah.

Selah_Sue_mglapapl_02 Selah_Sue_mglapapl_03 Selah_Sue_mglapapl_06 Selah_Sue_mglapapl_08 Selah_Sue_mglapapl_09 Selah_Sue_mglapapl_10 Selah_Sue_mglapapl_15Selah_Sue_mglapapl_11 Selah_Sue_mglapapl_12 Selah_Sue_mglapapl_18Selah_Sue_mglapapl_13Selah_Sue_mglapapl_16

selah sue eter

www.facebook.com/mglapapl

Pigmejeżka

W ubiegłym tygodniu wspólnie z kolegą Jackiem spotkaliśmy się w parku Południowym we Wrocławiu gdzie fotografowaliśmy fankę zwierząt i hodowcę Jeży Pigmejskich Karolinę. Całość odbyła się na tyle profesjonalnie, że mieliśmy do dyspozycji makijażystkę Gosię z którą nasza współpraca na pewno na tej sesji się nie zakończy.

Polecam oczywiście lajkowanie mojego fanpage oraz obejrzenie kilku ujęć z naszego spotkania.

foto-001

foto-002 foto003 foto-004 foto-005 foto-006 foto-007 foto-008 foto-010

Chrzciny Szymka

I stało się. Mały Szymek został włączony do Kościoła katolickiego przez chrzest święty. Podczas gdy ksiądz polewał jego główkę wodą święconą nie robił sobie z tego powodu zupełnie nic i nawet nie jęknął. Oby tak pewnie mknął przez życie.

Poniżej kilka ujęć z tego dnia :chrzest wrocław mglapapl mglapa fotograf na chrzest fotograf wroclaw fotografia wroclaw reportaż chrztu

chrzest wrocław mglapapl mglapa fotograf na chrzest fotograf wroclaw fotografia wroclaw reportaż chrztuchrzest wrocław mglapapl mglapa fotograf na chrzest fotograf wroclaw fotografia wroclaw reportaż chrztu chrzest wrocław mglapapl mglapa fotograf na chrzest fotograf wroclaw fotografia wroclaw reportaż chrztu chrzest wrocław mglapapl mglapa fotograf na chrzest fotograf wroclaw fotografia wroclaw reportaż chrztu chrzest wrocław mglapapl mglapa fotograf na chrzest fotograf wroclaw fotografia wroclaw reportaż chrztuchrzest wrocław mglapapl mglapa fotograf na chrzest fotograf wroclaw fotografia wroclaw reportaż chrztuwww.fb.com/mglapapl

2015

W Nowym Roku życzę wszystkim zdrowia, uśmiechu, fotografom świetnych kadrów a modelkom i modelom świetnych fotografów! 2015!

http://www.facebook.com/mglapapl

Bejsbolsi

We wrocławskim klubie Eter odbył się koncert zespołu The Baseballs. Stylowy ubiór, Pin-Up-Girls, spódnice w grochy, koszule w kratę i Rock & Roll królowały w klubie już na godzinę przed koncertem. Chłopaki z zespołu zaprezentowali naprawdę dobry i zabawny show dzięki czemu można było przenieść się na chwilę w lata sześćdziesiąte.

Poniżej do zerknięcia na kilka zdjęć z koncertu, ale nie byłbym sobą gdybym uprzednio nie zaprosił do polubienia fejsbukowego fanpejdża (klik).

 

baseballs_mglapapl_mglapa_eter_wroclaw_koncert_fotograf_9

 

baseballs_mglapapl_mglapa_eter_wroclaw_koncert_fotograf_2

 

baseballs_mglapapl_mglapa_eter_wroclaw_koncert_fotograf_3

 

baseballs_mglapapl_mglapa_eter_wroclaw_koncert_fotograf_4

 

baseballs_mglapapl_mglapa_eter_wroclaw_koncert_fotograf_6

 

baseballs_mglapapl_mglapa_eter_wroclaw_koncert_fotograf_7 baseballs_mglapapl_mglapa_eter_wroclaw_koncert_fotograf_5

 

Jestem D750

mglapapl_d750_jestem nowy

Kilka dni temu odebrałem nowy sprzęt fotograficzny marki Nikon. Na następcę mojego wysłużonego, ale ciągle będącego w akcji D700 czekałem już jakiś czas i w pełni nie można powiedzieć aby właśnie mój nowy zakup był takowym. Śmiało można jednak powiedzieć, że przeskok technologiczny jest zauważalny na pierwszy rzut oka. Mój drugi korpus, który od teraz stanie się tym „głównym” to Nikon D750. Nieco inna ergonomia, poręczniejszy uchwyt i przede wszystkim, jak dla mnie, lepsza wysoka czułość ISO. Są plusy i minusy, ale na pewno zaprzyjaźnimy się i wspólnie rozwiniemy świat fotografii.

fot-1

Mazurki

No i stało się. Ania i Damian to już pełnoprawne „Mazurki” czyli żona i mąż. Wspólnie z moją Ewą wybraliśmy się na „podróż poślubną” wspomnianych Mazurków do Sopotu. Był ślub i wesele, musi być sesja plenerowa w sukni nad morzem! Ania wzięła ze sobą suknię ślubną a Damian garnitur, który NIE jest czarny tylko MOCNO granatowy – czy jakiś taki…

Poniżej kilka zdjęć z sesji na sopockim molo, sopockiej plaży i za sopockimi krzakami.

http://www.facebook.com/mglapaplsesja_slubna_plener_sopot_suknia_mglapapl_-1-2

ania damian mglapapl sesja plener fotografia ślubna wrocław  molo sopotsesja_slubna_plener_sopot_suknia_mglapapl_-2-2 sesja_slubna_plener_sopot_suknia_mglapapl_molo-1 (2) sesja_slubna_plener_sopot_suknia_mglapapl_molo-1 sesja_slubna_plener_sopot_suknia_mglapapl_molo-2 sesja_slubna_plener_sopot_suknia_mglapapl_molo-3 sesja_slubna_plener_sopot_suknia_mglapapl_molo-4 sesja_slubna_plener_sopot_suknia_mglapapl_molo-5 sesja_slubna_plener_sopot_suknia_mglapapl_molo-7 sesja_slubna_plener_sopot_suknia_mglapapl_moloo-1 sesja_slubna_plener_sopot_suknia_mglapapl-15b

Mobile

Mobilna fotografia to jednak coś co naprawdę daje dosłowną frajdę. Obserwujesz, widzisz, czujesz, wyciągasz, robisz zdjęcie i gotowe! Wszystko w krótką chwilę i bez „zbędnego” myślenia nad ustawieniami. Od fotografia dla czystej zabawy lecz czasem i z nutą artyzmu.

 

mglapapl mglapapl mglapapl

Kefir is Alive

Kolejny raz zaprzyjaźniony skład Kefir Band dawał koncert we Wrocławiu, więc nie mogło zabraknąć tam mnie z aparatem. Chłopaki … i dziewczyna grali bezpośrednio przed grupą Woda Ski Bla prezentując – co tu dużo ukrywać – kawałek fajnej, bujającej i energetycznej muzyki. Brawo i oby więcej takich koncertów!  mglapapl_-7 mglapapl_-5 mglapapl_-4 mglapapl_-3-2 mglapapl_-3

mglapapl_-15 mglapapl_-10 mglapapl_-2-2 mglapapl_-2 mglapapl_-16

Z pachołka

Podczas wakacyjnego pobytu w Sopocie wspólnie z przyjaciółmi zrobiliśmy sobie pieszą wycieczkę do Gdyni i Gdańska. W Gdańsku mieliśmy profesjonalną przewodniczkę dzięki czemu udało nam się zobaczyć najciekawsze miejsca w tym mieście. Zdjęcie poniżej zrobiłem z piętnastometrowej wieży widokowej na Wzgórzu Pachołek z którego rozpościera się panorama na całą okolicę.zdj-0001-4